Five ways that life science companies can build tech talent -McKinsey & Company

For life science companies to meet their digital ambitions, they must strengthen their technology skills. In a challenging market, the industry is uniquely positioned to shine.

By Mike Joyce, Jeffrey Lewis, Robert Machinek, and Suman Thareja

https://www.mckinsey.com/industries/life-sciences/our-insights/five-ways-that-life-science-companies-can-build-tech-talent

DİJİTAL HASTALIKLAR – İmmib Eğitim

Dijital gelişim sadece teknoloji açısından günümüz dünyasına damgasını vurmakla kalmamış, aynı zamanda sosyal hayatımızı farklı biçimlere dönüştürmüş ve sosyal pratiklerimizi farklı bir mecraya taşımıştır. Hayatın her alanına nüfuz eden dijital teknolojilerin insan sağlığı, davranışları ve mutluluğu üzerinde olumlu etkilerinin yanı sıra olumsuz etkileri de vardır. Bazıları sanal gerçeklikten, bazıları ise dijital teknolojilerin aşırı kullanımından kaynaklanan; zoom yorgunluğu, nomofobi, mouse parmak, ekran bağımlılığı, siber hastalık, dijital bağımlılık, dijital sarhoşluk (akşamdan kalmalık), aşırı izleme, titreşim/halka sendromu, ego sörfü gibi birçok dijital hastalığın konu alınacağı eğitimde dijital hastalıklar tanımlandıktan sonra baş etme ve onlara karşı savunma mekanizmaları geliştirmeye yardımcı teknikler aktarılacaktır.

DOÇ.DR. GÜLBENİZ AKDUMAN

Akademisyen

https://akademi.immib.org.tr/Education/EducationSingle/560